FELICITĂRI! Ionel Ioniţă, pensionar pompier, a scos dintre fiare una dintre victimele încarcerate ale accidentului de pe DN5! (FOTO)
Un pensionar, fost pompier giurgiuvean, subofiţerul în rezervă Ionel Ioniţă, aflat în trecere pe DN 5, a scos una dintre victimele accidentului de circulație, de astăzi, până la sosirea echipajelor de intervenţie.
Aşa după cum v-am mai informat, astăzi, în jurul orei 11:00, un accident de circulație s-au produs, în afara localității Daia, pe sensul de mers București-Giurgiu.
Şoferul unui autoturism, un bărbat de 65 de ani, din Bragadiru, judetul Ilfov, din cauza neatenției în conducere, a pierdut controlul volanului și a intrat cu mașina într-un cap de pod. În autoturism de aflau două persoane de 64 și 66 de ani, din Giurgiu.
Una dintre victime, este vorba despre o femeie, a fost scoasă, cu profesionalism, dintre fiarele contorsionate ale maşinii, de fostul subofiţer pompier Nini Ioniţă.
Deși pensionar, fostul pompier nu a neglijat faptul că persoana aflată în suferință avea nevoie de ajutor și, prin intervenția sa, a reușit să scoată victima, până la sosirea echipajului de Descarcerare.
Felicitări, domnule Ionel Ioniţă!
Vasile Arcanu